Wspólnie zadbajmy o środowisko firmy 


Ograniczamy wpływ naszej na środowisko  poprzez udział w programie „Neutralny bilans emisji CO2” wdrażanym w naszej firmie wspólnie z marką Castrol. Dzięki dostępnym narzędziom jesteśmy w stanie obliczyć emisję CO2 wszystkich sprzedawanych i serwisowanych przez nas samochodów, w tym także aut służbowych, demonstracyjnych i zastępczych. Dysponując taką wiedzą możemy zdecydować, w jaki sposób najłatwiej ograniczyć ślad węglowy i zmniejszyć poziom emisji w przyszłości.

Program składa się z dwóch etapów, można wdrażać je w swojej firmie pojedynczo lub jednocześnie. W pierwszym etapie neutralizowana jest emisja dwutlenku węgla przez samochody w firmie i auta klientów. Niezbędne są do tego tzw. kredyty węglowe, które są dostępne w naszej firmie. Dzięki nim finansowane są programy redukcji emisji CO2 w wielu miejscach na świecie, m.in. Zambii, Indiach, Chinach, Peru i Meksyku. Cena kredytu jest bardzo niska – zrównoważenie emisji CO2 przez 10 tys. km kosztuje zaledwie ok. 28 zł. W drugim etapie stacja dealerska jest poddawana certyfikacji, a po jej zakończeniu otrzymuje certyfikat Neutralnego bilansu emisji CO2.

W firmie Auto Plaza podjęliśmy działania, mające na celu neutralizację emisji CO2 wytwarzanej przez auta w naszej firmie – samochody demonstracyjne, służbowe i zastępcze. Łączna emisja CO2 przez wszystkie nasze pojazdy w ciągu roku to ok. 307 ton. To tyle, ile 72 loty do Australii i z powrotem lub blisko 900 podróży z Gdańska do Zakopanego i z powrotem.

 

Wykupione przez nas kredyty węglowe pozwolą na zneutralizowanie tej ilości CO2 poprzez realizację projektów ekologicznych na całym świecie, przyczyniając się tym samym do globalnej poprawy czystości powietrza. Jako stacja dealerska dbamy o przestrzeganie najwyższych norm i zaleceń w zakresie ochrony środowiska. Prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów przemysłowych i komunalnych, które przekazujemy do utylizacji certyfikowanym firmom.  Prowadzony jest monitoring jakości ścieków i ich podczyszczanie przed wprowadzeniem do kanalizacji na podstawie stosowych pozwoleń. Monitorowana jest też emisja gazów z lakierni. Coraz więcej klientów uzależnia swoje decyzje zakupowe od tego, w jaki sposób firmy traktują środowisko. U nas mogą być pewni, że trafili we właściwe miejsce.


Dowiedz się więcej: 


Projekty, które zmienią świat Naturalny bilans emisji CO2

Każdy kierowca może poprawić bilans CO2 Olej silnikowy a środowisko