COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>
09.12.2019

Zdobywca EIGERU w Auto Plaza

15.12.2016

W dniu 15 grudnia 2016 roku odbyła się w salonie Auto Plaza konferencja prasowa utytułowanego polskiego alpinisty Marcina Yeti Tomaszewskiego wraz z Tomem Ballardem, wytyczyli pierwszą, polską, zimową drogę w stylu big wall na północnej ścianie Eigeru. Mimo bardzo trudnych warunków, kruchej i oblodzonej ściany, wspinaczka zakończyła się sukcesem i po 7 dniach, 6 grudnia 2016 polsko-brytyjski zespół osiągnął cel - szczyt morderczej góry Eiger.

To osiągnięcie można uznać za mistrzostwo świata we wspinaczce w stylu big wall i potwierdza ono ogromny potencjał zespołu Tomaszewski-Ballard wynikający z ich wszechstronnych umiejętności wspinaczkowych.

 Nowa trasa na północnej ścianie góry Eiger została nazwana TITANIC.

 Zdobywca EIGERU w Auto Plaza

To kolejny sukces zespołu Tomaszewski-Ballard. Wcześniej wspólnie wytyczyli m.in. nową drogę na jednej z największych ścian Dolomitów, Civetta (lato 2016).

W wyprawie towarzyszył alpinistom Ford Edge. „Ford zajął się całą logistyką transportu do Szwajcarii. Jedyną rzeczą jaką ja musiałem zrobić to trzymać kierownicę. Ford Edge zrobił wszystko za mnie: jechał, hamował, trzymał pas ruchu. Ja mogłem skupić się na czekającym mnie wyzwaniu. Ten komfort to jeden ze składników tego sukcesu.” - tak o roli Forda Edge opowiadał Marcin Tomaszewski, alpinista, który w naszym salonie opowiadał o wyprawie na północną ścianę Eigeru.

  Zdobywca EIGERU w Auto Plaza

Alpinista przekazał swoje raki i czekan, używane właśnie podczas jego wspinaczki na Eiger, na licytację podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Zachęcamy do licytacji!

 

 

 Aktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera