COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>
09.12.2019

Zobowiązanie firmy Ford dotyczące emisji spalin

06.10.2015

W związku z ogólnoświatowym zainteresowaniem i doniesieniami mediów związanymi z testami emisji spalin silników diesla, firma Ford niniejszym przedstawia swoje stanowisko.

Po pierwsze, samochody i silniki Forda – włącznie z naszymi zaawansowanymi technologicznie silnikami diesla – spełniają wszystkie wymagania dotyczące emisji spalin. Co ważne, w naszych samochodach nie montujemy żadnych tak zwanych “urządzeń manipulujących systemami kontroli emisji”.

Ford zdecydowanie wspiera działania mające na celu zbliżenie procedur testów emisji spalin do warunków, w jakich z aut korzystają nasi klienci. Dlatego wspieramy rozwój projektu „European Real Driving Emissions” (procedura badań emisji w rzeczywistych warunkach jazdy), która ma stać się obowiązującym prawem w Unii Europejskiej.

Ford dokłada wszelkich starań, by dostarczać klientom wysoką sprawność procesów spalania paliwa oraz niską emisję spalin dzięki temu, co nazywamy “power of choice”. Oferujemy klientom możliwości wyboru: od samochodów napędzanych silnikami benzynowymi EcoBoost przez zaawansowane technologicznie silniki diesla, po hybrydy, hybrydy „plug-in” i samochody napędzane elektrycznie.Aktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera