COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>

Olej silnikowy a środowisko

Przy wyborze oleju powinniśmy się kierować zaleceniami producenta odnośnie lepkości i jakości. Okazuje się, że warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt – wpływ oleju na środowisko. Jest na rynku rodzina olejów, które jako jedyne na świecie mogą pochwalić się certyfikatem CO2 neutral. To gama Castrol Professional – udało się całkowicie zneutralizować ślad węglowy tego oleju, od produkcji aż po utylizację. Dlatego w naszej ofercie proponujemy Państwu tylko oleje od tego dostawcy.

Jak to możliwe? Castrol dokonał analizy cyklu życia oleju i wytypował obszary, w których można obniżyć emisję dwutlenku węgla. W tym celu wprowadzono między innymi technologię mieszania olejów w niskiej temperaturze. Firma wybiera dostawców i zamawia komponenty do produkcji w taki sposób, by maksymalnie obniżyć emisję CO2. Także wysyłka gotowych produktów jest planowana w taki sposób, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Oczywiście samo zmniejszenie emisji CO2 podczas produkcji nie wystarczy, by uzyskać zerowy bilans. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w projekty proekologiczne, jak np. zalesianie w Kenii, czyste elektrownie w Chinach czy farmy wiatrowe w Nowej Kaledonii, co pozwala usunąć z atmosfery taką ilość gazów cieplarnianych, która powstaje w trakcie produkcji, użytkowania i utylizacji olejów. Certyfikat CO2 neutral to wyróżnik olejów EDGE Professional, Magnatec Professional i GTX Professional.

Proekologiczne działania Castrol pozwoliły tylko w 2015 roku ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 500 tys. ton. Przyznany rodzinie olejów Castrol Professional certyfikat to efekt współpracy z partnerami i doradcami.

Dowiedz się więcej:

Aktualności i wydarzenia


Zasady i warunki Polityka prywatności Kariera