COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>

Każdy kierowca może poprawić bilans CO2

Samochód podczas jazdy zużywa paliwo, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla. Można jednak ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko na kilka sposobów.

Pierwsza metoda jest niezwykle prosta – wystarczy jeździć zgodne z zasadami eco drivingu, co zmniejszy zużycie paliwa. Można je ograniczyć także dbając o właściwe ciśnienie w oponach czy usuwając z bagażnika niepotrzebne przedmioty. Ba, nawet taka pozornie drobna rzecz jak ograniczenie jazdy z otwartymi oknami ma pozytywny wpływ na bilans CO2. Warto także stosować paliwa i oleje wysokiej jakości – to również przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa. W nowoczesnych autach standardem są energooszczędne oleje o niskiej lepkości – nasi doradcy serwisowi dobiorą odpowiedni olej dla Ciebie.

W dalszej kolejności można zdecydować się na równoważenie tej emisji CO2, której nie udało się wyeliminować. Dzięki marce Castrol i współpracy z BP Target Neutral możesz kupić w naszym serwisie tzw. kredyty węglowe, z których dochód przeznaczany jest w całości na wsparcie projektów, prowadzących do redukcji śladu węglowego. To m.in. zalesianie w Afryce, w projekcie tym bierze udział ponad 8000 farmerów w Kenii, którzy sadzą drzewa w tym kraju. Innym przedsięwzięciem jest 100 turbin wiatrowych, zlokalizowanych w Nowej Kaledonii. Specjalna konstrukcja sprawia, że są one odporne np. na cyklony. Ta inwestycja pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla sprawiając, że co dziesiąty mieszkaniec małych wysp na Pacyfiku zyska dostęp do energii elektrycznej. Same tylko działania w Zambii przynoszą redukcję emisji CO2 o ponad 210 tys. ton rocznie (to uśredniony wynik z 30 lat). To tak, jakby zniknęło z dróg 48 000 samochodów.

Jeśli kupisz nowy samochód w naszym salonie możesz zneutralizować emisję CO2 do pierwszego przeglądu, a następnie zdecydować się na zakup kredytów węglowych, by zredukować swój wpływ na środowisko. Dzięki temu będziesz mieć realny wpływ na powstrzymanie efektu cieplarnianego.

Dowiedz się więcej:

Aktualności i wydarzenia


Zasady i warunki Polityka prywatności Kariera