COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>
20.01.2020

Nowy Ford Puma z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP

Nowy Ford Puma dołącza do gamy modeli Forda z notą pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa.

Nowy Ford Puma jest najnowszym modelem Forda, który uzyskał ocenę 5 gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Inspirowany SUV-em crossover Puma uzyskał najwyższą możliwą ocenę w testach przeprowadzonych od roku 2018 według bardziej restrykcyjnych zasad. Puma - w tym wersja Pumy napędzana zespołem EcoBoost Hybrid - to jeden z ośmiu modeli samochodów osobowych Forda, które zapewniają klientom bezpieczeństwo, ocenione przez Euro NCAP na 5 gwiazdek. Euro NCAP przyznało Pumie komplet punktów za ochronę dorosłych pasażerów i dzieci, zarówno w bocznym zdarzeniu z barierą, jak i w bardziej wymagającym bocznym zderzeniu ze słupem. Uznanie zyskały także systemy wsparcia, w tym układ aktywnego wspomagania hamowania, inteligentny tempomat i system utrzymania na wybranym pasie ruchu.

Puma jest piątym pojazdem Forda, który uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w 2019 r. Pozostałe cztery to Ford Focus, Mondeo (oceniony powtórnie według nowych procedur) oraz Kuga i Explorer Plug-In Hybrid testowane na początku tego roku. Kolejne modele Forda z wynikiem 5 gwiazdek to Fiesta (testowana w 2017 roku), Galaxy (2015) i S-MAX (2015).

 

Kluczowe fakty

Euro NCAP przyznało Pumie wynik 94% za ochronę dorosłych pasażerów, 84% za ochronę dzieci, 77% za ochronę innych użytkowników dróg i 74% za systemy wspomagające bezpieczeństwo,
Puma uzyskała maksymalne 16 punktów w testach uderzenia bocznego i maksymalne 12 punktów za dostępne uchwyty fotelików chroniących dzieci,

Dzięki systemowi 12 czujników ultradźwiękowych, 3 radarów oraz 2 kamer, rozmieszczonych dookoła karoserii samochodu, nowa Puma może zaoferować bogaty pakiet technologii i systemów Ford Co-Pilot 360, które zapewniają ochronę, wspomagają kierowcę podczas jazdy i parkowania oraz sprawiają, że prowadzenie samochodu jest jeszcze bezpieczniejsze, wygodniejszej i bezstresowe.

 

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy  w Fordzie Puma

  • Tempomat adaptacyjny (ACC) z systemem Stop & Go, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR) i System utrzymania na pasie ruchu (LC),
  • System ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek (BLIS) z Systemem wykrywania ruchu poprzecznego,
  • Rozszerzony asystent parkowania/ Asystent parkowania 2,
  • System aktywnie pomagający uniknąć zderzenia poprzez ominięcie przeszkody,
  • Inteligentny tempomat,
  • System utrzymania auta na pasie ruchu z funkcją wykrywaniem skraju jezdni,
  • System wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze ,
  • Awaryjne wspomaganie hamowania po kolizji,
  • Układ aktywnego wspomagania hamowania,
  • System ostrzegania przed jazdą pod prąd.

Euro NCAP

Euro NCAP stworzyło pięciogwiazdkowy system oceny bezpieczeństwa, aby ułatwić konsumentom, ich rodzinom i przedsiębiorstwom  porównywanie pojazdów i pomóc im w dokonaniu wyboru najbezpieczniejszego modelu spełniającego ich potrzeby. Ocena bezpieczeństwa została określona na podstawie serii testów zderzeniowych, opracowanych i przeprowadzonych przez Euro NCAP. Testy te w uproszczony sposób odzwierciedlają w czasie rzeczywistym najważniejsze scenariusze wypadków drogowych, które mogą doprowadzić do obrażeń lub śmierci osób znajdujących się w pojeździe lub innych użytkowników drogi.

Liczba gwiazdek określa wyniki samochodu uzyskane w testach Euro NCAP, ale na jej wpływ mają również elementy wyposażenia oferowane przez producenta na wszystkich rynkach. Tak więc duża liczba gwiazdek pokazuje nie tylko, że wynik testu był dobry, ale także że wyposażenie gwarantujące bezpieczeństwo w testowanym modelu jest łatwo dostępne dla wszystkich konsumentów w Europie.

 

 

 Aktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera