COVID-19 WAŻNE INFORMACJE DLA KLIENTÓW >>>
09.12.2019

Ford Kuga z nowym silnikiem diesla

24.11.2014 Ford Kuga jest teraz dostępny z licznymi innowacjami, w tym z nowym, najmocniejszym w historii tego modelu silnikiem wysokoprężnym.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 roku aż 83 procent wszystkich Fordów Kuga sprzedanych na 20 głównych rynkach zbytu Forda było wyposażonych w silnik Diesel 2,0 litra TDCi. Obecnie inżynierowie firmy zwiększyli moc tej jednostki o 17 KM do 180 KM, a jej maksymalny moment obrotowy z 340 do 400 Nm. Najnowsza konstrukcja zapewni Fordowi Kuga najlepsze osiągi w historii tego modelu, w szczególności w połączeniu z napędem na cztery koła, który wybiera większość nabywców.

Inteligentny SUV
Opracowany przez Forda system SYNC z funkcją AppLink pozwoli sterować aplikacjami za pomocą poleceń głosowych, dzięki czemu prowadzący nie będzie musiał odrywać wzroku od drogi i rąk od kierownicy. Wśród oferowanych aplikacji znalazł się wiodący na rynku serwis oferujący dostęp do muzyki w strumieniu Spotify, jak również aplikacje ADAC, Audioteka, AUPEO!, DIE WELT, Cyclops, Glympse i Radioplayer.

Oprócz tempomatu z regulowanym ogranicznikiem prędkości oferowanego standardowo, Ford Kuga jest teraz dostępny z tempomatem adaptacyjnym z funkcją wczesnego ostrzegania Forward Alert, która emituje ostrzeżenie, jeśli Ford Kuga zbytnio zbliży się do pojazdu jadącego z przodu. Standardem jest również czujnik ciśnienia w ogumieniu, który ostrzega o spadku ciśnienia w oponach podczas podróży. W ofercie znalazły się też takie innowacje, jak drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo, sygnalizacja pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, system kontroli pasa ruchu, system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, automatyczny przełącznik świateł drogowych, funkcja monitorowania koncentracji kierowcy czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Ford Kuga jest teraz dostępny w trzech nowych kolorach nadwozia: Ruby Red Metallic, Magnetic Metallic i Tiger Eye Metallic, który nigdy wcześniej nie był stosowany w samochodach Forda. Oprócz tego w ofercie pojawił się nowy kolor wnętrza Medium Light Stone oraz opcjonalny pakiet stylizacyjny nadwozia, który dodatkowo podkreśla charakter tego modelu.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 roku sprzedaż Forda Kuga w Europie wzrosła o 33 procent w stosunku rok do roku. Od stycznia do września Ford sprzedał ponad 63 000 egzemplarzy tego modelu na swoich 20 głównych rynkach zbytu w Europie. Dla porównania, w tym samym okresie w roku 2013 wydano klientom 47 600 egzemplarzy Forda Kuga. Dzięki temu w okresie od stycznia do sierpnia 2014 roku Ford Kuga zwiększył swój udział w rynku SUV-ów średniej wielkości o 20 procent - z 6,9 do 8,3 procenta.

Źródło: SAMAR
Data publikacji: 28/10/2014Aktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera